Dekret z 25 marca 2020 r. w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii

25 marca 2020 admin 0

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii oraz stosując się do wytycznych władz państwowych i służb sanitarnych, a także do „Wskazań dla biskupów odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach” wydanych przez Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w dniu 21.03.2020 r., przedłużam do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 13 marca br. (L.dz. 349/2020). Jednocześnie rozszerzam jej zakres na wszystkich wiernych diecezji włocławskiej, a także na przebywających na jej terenie. Przypominam, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej. Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości. Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.

Ks. Artur Niemira – Kanclerz Kurii

+ Wiesław Mering– Biskup Włocławski

Włocławek, 25 marca 2020 r.