SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020 r.

1. We wtorek odbywa się we Włocławku skupienie dla księży przed Wielkim Postem, dlatego w tym dniu Msza św. będzie o godz. 9.00.

2. Uczestnictwem w liturgii Środy Popielcowej rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu Wielkiego Postu. Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory, bo jesteśmy słabymi ludźmi, a nasze grzechy tak często odłączają nas od Boga. To także znak naszej wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się mocni i święci. On jeden nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji.

W Popielec obowiązuje post ścisły, czyli spożywamy do syta tylko jeden posiłek oraz powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Msze św. w środę o godz. 9.00; 17.00 i 18.30.

UWAGA ZWIĄZANA Z MSZĄ ŚW. O GODZ. 9.00 – w tym czasie pracuje UG, dlatego nie można liczyć na parking przy kaplicy. Samochody należy zostawić w innym miejscu.

3. Od przyszłej niedzieli tydzień modlitwo trzeźwość narodu.

4. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, którą będziemy sprawować w piątek o godz. 17.00 i Gorzkich Żalach śpiewanych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 (kaplica przy UG).

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbiór szatek do Pierwszej Komunii św.

6. Nowy numer tygodnika Idziemy.

Pielgrzymka narodowa w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – wszelkie informacje na zdjęciach poniżej oraz w biurze parafialnym.