JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
13.06.2021 r.

1. W miesiącu czerwcu w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym roku przypada setna rocznica Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy św., zaś w niedzielę po sumie.

2. Do czwartku włącznie Msze św. będą sprawowane jeszcze w kaplicy. Od piątku przenosimy się do nowego kościoła.

3. Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; 10.00 i 12.00 dla dzieci pierwszokomunijnych; godz.18.00.

4. W imieniu własnym i wszystkich parafian składam serdeczne podziękowanie Panu Wójtowi i Radzie Gminy Obrowo za możliwość korzystania przez dwa lata ze świetlicy gminnej.

5. Serdecznie dziękuję Dariuszowi Kępskiemu za wykonanie krzyża, który będzie umieszczony na wieży kościoła, a także za pomoc przy zawieszaniu obrazów. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pracowali przy oczyszczeniu i malowaniu ogrodzenia. Dziękuję Piotrowi Wojtylewskiemu i Markowi Mazurowi za prace ziemne przy kościele. Dziękuję Dariuszowi Piętce za przekazanie elementów stalowych do nowych ławek.

6. Nasz nowy Biskup – Krzysztof Wętkowski pobłogosławi nową świątynię 15. września, czyli w 25. rocznicę powstania naszej parafii.

7. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. W poniedziałek  i środę przychodzą dzieci z kl. III a i b; we wtorek i czwartek dzieci z kl. III c – godz.18.45. Spowiedź dzieci i rodziny w piątek po Mszy św.

8. Komunikat Kurii Diecezjalnej: 7 czerwca br. ks. bp Krzysztof Wętkowski, z woli Ojca Świętego Franciszka mianowany 77. biskupem włocławskim, objął kanonicznie diecezję włocławską i rozpoczął posługę biskupa diecezjalnego. W najbliższą sobotę 19 czerwca br. o godz. 11 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą połączoną z ingresem do Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Wszystkich diecezjan prosimy o modlitwę za nowego Pasterza Kościoła Włocławskiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie wszyscy chętni będą mogli wejść do katedry, dlatego informujemy, że uroczystość będzie transmitowana w Telewizji TRWAM, Radiu Maryja oraz na stronach internetowych tych rozgłośni. Zachęcamy do duchowej, modlitewnej łączności z tak ważnym dla Diecezji Włocławskiej wydarzeniem.

9. Nowy numer Idziemy.