Komunikat Kurii Diecezjalnej z 16 października 2020 w sprawie sprawowania liturgii w strefie żółtej i czerwonej

19 października 2020 admin 0

Od soboty 17 października obowiązywać będą nowe zasady podczas uroczystości religijnych – zdecydował w czwartek rząd. W strefie żółtej w czasie sprawowanych liturgii będzie mogło przebywać w kościele maksymalnie 1 osoba na 4 mkw. W strefie czerwonej będzie mogło przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 mkw powierzchni świątyni.

W strefie żółtej w zgromadzeniach publicznych (także tych religijnych, np. na cmentarzach) może uczestniczyć max. 25 osób, a w strefie czerwonej w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób.

Zgodnie z ogłoszoną przez rząd listą do strefy czerwonej, czyli do obszaru z największymi restrykcjami, od jutra (17 października) trafią następujące powiaty leżące na terenie diecezji włocławskiej: aleksandrowski, radziejowski, włocławski, toruński i Włocławek – miasto na prawach powiatu.

Uprzejmie proszę Księży o uwzględnienie nowych rozporządzeń strony rządowej.

ks. Artur Niemira – Kanclerz Kurii

 

Co z tego wynika dla Naszej Parafii?
  1. W kaplicy w czasie liturgii może być maksymalnie 30 osób – obowiązuje odległość 2. metrów i maseczka.
  2. W korytarzu może uczestniczyć 5 osób – obowiązuje odległość 2. metrów i maseczka.
  3. Przed kaplicą w czasie liturgii może być 10 osób – obowiązuje odległość 2. metrów i maseczka.
  4. Wchodząc do kaplicy należy zdezynfekować dłonie.
  5. Zaleca się przyjęcie Komunii św. na rękę (osoby pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę podchodzą pierwsze).


ks. Tadeusz Lewandowski

Obrowo, 17.10.2020 r.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.