UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19.05.2024 r.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty posłany przez Ojca i Syna jest obecny w Kościele. On nas poucza i oświeca, uświęca i jednoczy, prowadzi do prawdy i uzdalnia do przyjęcia zbawienia.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przed bierzmowaniem.

Dzisiaj na sumie dzieci, które przed rokiem przyjęły po raz pierwszy Komunię św. będą miały swoją rocznicę.

Jutro święto Matki Kościoła – Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Litania do Matki Bożej po Eucharystii o godz. 9.00.

25 maja 2024 roku diakoni naszego włocławskiego seminarium przyjmą święcenia Prezbiteratu. W przeddzień, tj. w piątek  24 maja o godz. 19.00 w katedrze odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne, podczas którego będziemy prosić Boga w intencji przyszłych neoprezbiterów. Chcemy  modlić się też o potrzebne łaski dla kapłanów naszej diecezji, posługujących w kraju  i poza jego granicami, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tę diecezjalną modlitwę włączymy się w piątek w czasie nabożeństwa majowego.

Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. W niedzielę po sumie.

W poniedziałek kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (30.05). Po Mszy św. południowej, o godz. 11.00, wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Obrowa do czterech ołtarzy, których zbudowanie proszę w tradycyjnych miejscach (tzn. przy domu Państwa Urbańskich, Witkowskich, Górzyńskich i Hinczewskich).

Proszę bardzo serdecznie o włączenie się w przygotowanie ołtarzy:

• pierwszy - Aleja Lipowa, ul. Parkowa
  • drugi – ul. Osiedlowa i przyległe ulice
  • trzeci – Obrowo Kolonia
  • czwarty – ul. Szkolna i Leśna z przyległymi ulicami

Nowy numer tygodnika Idziemy.