SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
9.05.2021 r.

1. W miesiącu maju w szczególny sposób oddajemy cześć Matce Chrystusa i naszej. Nabożeństwa majowe w kaplicy w powszednie dni po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedziele po sumie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w domach, przy krzyżach. Papież Franciszek wzywa cały Kościół do modlitwy słowami Litanii Loretańskiej w intencji ustąpienia epidemii.

2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie w szczególny sposób w sakramencie pokuty. Codziennie jest okazja do przystąpienia do spowiedzi – pół godziny przed Mszą św.

4. Jest możliwość uczestnictwa we Mszy św. na placu przed kaplicą. Proszę o zachowanie 1,5 m odległości i założenie maseczek ochronnych.

5. Trwają prace przy budowie naszego kościoła – prace malarskie wewnątrz świątyni i przy kościele układanie kostki i utwardzenie terenu. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i  proszę o ofiary. Najlepiej proszę wpłacać na konto rozbudowy (podane jest ono na stronie internetowej naszej parafii – kliknij, by przejść).

6. Powoli musimy przygotowywać się do sprawowania liturgii w nowym kościele. Wykorzystana zostanie większa część mebli z poprzedniej kaplicy, zwłaszcza ławki i konfesjonały. Wymagają one gruntownego odnowienia. Stąd apel o pomoc w tych pracach. Chętnych proszę o kontakt z naszym sołtysem Piotrem Wojtylewskim bądź naszym kościelnym Markiem Mazurem.

7. Dzisiaj (9.05) pierwsza grupa dzieci przystąpi na Mszy św. o godz. 13.00 do Pierwszej Komunii św.

8. Na sumę w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. z kl. IIIc. Pozostałe dzieci uczestniczą we Mszy św. korzystając z transmisji na stronie naszej parafii.

9. Nowy numer Idziemy.