SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
25.07.2021 r.

1. Od 4 lipca Msze św. niedzielne – godz. 9.00; 11.00 i 18.00.

2. Dzisiaj (także po sobotniej wieczornej Eucharystii) z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców, po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i samochodów. Tradycyjnie zbiórka do puszek na misje jako dziękczynienie za bezpieczną jazdę.

3. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który dziś obchodzimy, może pomóc nam wszystkim zrozumieć, że każdy z nas – młodszy czy starszy, babcia, dziadek, wnuczka czy wnuczek – niezależnie od tego, czy z tej samej czy z różnych rodzin, tworzy „jedno Ciało i jednego Ducha”, „bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie”. Ta świadomość umacnia nas i kształtuje jako lud, kiedy gromadzimy się wokół ołtarza, na którym Pan rozmnaża chleb życia i Słowo naszego zbawienia. Ludzie starsi – podobnie jak młodzi – są ważni. Bez nich ciału Kościoła czegoś brakuje. Dlatego właśnie konieczne jest, by mieli należne sobie miejsce w każdej z naszych wspólnot. Ma ogromne znaczenie, byśmy uczestniczyli w życiu ludzi starszych tak samo, jak Pan, ofiarowując nam swoje Ciało i swoją Krew, dał nam udział w swoim Życiu.

4. We wtorek przypada w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do  godz. 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam całe rodziny.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona zostanie, jako nasza pomoc dla najbardziej poszkodowanej rodziny w czasie ostatniej nawałnicy. Bądźmy solidarni!

6. Nowy numer Idziemy.