„PRZEZ MATKĘ DO SYNA” – 900 lat Diecezji Włocławskiej

2 sierpnia 2022 admin 0

Nowenna przed nawiedzeniem Matki Bożej
W Ikonie Jasnogórskiej w Diecezji Włocławskiej

 

Rozpoczynamy przygotowania do Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Te niezwykłe wydarzenia przeżywamy pod hasłem: „Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”.

„Wraz z Nawiedzeniem Maryi, które w naszej diecezji rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r., zainaugurujemy obchody Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Nawiedzenie zakończy się 16 marca 2024 r. Trzy dni później, 19 marca, w uroczystość św. Józefa, Głównego Patrona Diecezji Włocławskiej, przeżywać będziemy dziękczynienie za Nawiedzenie oraz zakończenie Jubileuszu. Tego dnia, we wszystkich parafiach, odprawione zostaną Msze Święte dziękczynne za dar Nawiedzenia oraz w intencji naszej Diecezji. Dziewięć wieków jej istnienia to niemal cała historia chrześcijaństwa w Polsce. W granicach naszej diecezji znajdowały się Częstochowa z Jasną Górą i Gdańsk. Kościół Włocławski dał też światu wielu świętych. (…)

Dołóżmy wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się na godne przeżycie wyjątkowych i historycznych wydarzeń. Pomoże nam w tym rozpoczynająca się Nowenna. Niech to będzie okazja do jeszcze większego otwarcia się na działanie Bożej łaski oraz odnowy religijnego życia w rodzinach i parafiach. Wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga, aby Jubileusz Diecezji oraz Nawiedzenie Matki Bożej przyniosły błogosławione owoce” (Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski).

 

Do tych wydarzeń przygotuje nas rozpoczynająca się nowenna. Począwszy od 7 sierpnia, „przez dziewięć kolejnych miesięcy przyglądać się będziemy Matce Bożej, zgłębiać Jej cechy, aby w obliczu Maryi, w konkretnych sytuacjach Jej życia, pielgrzymując duchowo do Jej sanktuariów rozsianych po Diecezji Włocławskiej, odnaleźć samego Zbawiciela” (ks. A. Tomalak).

W naszej parafii, w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia po sumie specjalne nabożeństwo do Matki Bożej i procesja eucharystyczna. Po południu o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa, a następnie Msza św.

Ten czas przed nawiedzeniem Ikony Jasnogórskiej jest też przygotowaniem do misji św. w naszej parafii. Przeżyjemy je od 10 do 16 października tego roku. W intencji misji w każdą środę odmawiamy Litanię do św. Józefa, a w każdą sobotę o godz. 17.30  modlimy się na różańcu (w pierwsze soboty miesiąca o godz. 9.00).

Znakiem przeżywania Jubileuszu i oczekiwania na Matkę Bożą będzie zapalona Świeca Nawiedzenia.

Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Niech ten szczególny czas przygotuje nasze rodziny, nasza parafię na spotkanie z Matką Jezusa i naszą.

 

 Ks. Tadeusz Lewandowski

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.